Šlifavimo be dulkių revoliucija


Dulkių poveikis darbe

Dulkių poveikis kelia daugybę pavojų milijonų darbuotojų sveikatai ir saugai. Dulkės darbo vietoje taip pat gali užteršti arba pabloginti gaminių kokybę ir paveikti produktyvumą darbo vietoje. Darbuotojai, nuolat veikiami dulkių, parsineša jas namo ant darbo drabužių, plaukų ir odos, taip jos pasiekia darbuotojų artimuosius.

Bet tam galima užkirsti kelią. Geriausias būdas sumažinti dulkių poveikio riziką yra rasti jų tiesioginį šaltinį ir jį pašalinti.

Pavojingų dulkių šaltinių pavyzdžiai: mechaninio apdirbimo operacijos: pjovimas, frezavimas ir šlifavimas; suslėgto oro naudojimas, siekiant nupūsti dulkes nuo paviršių.

Nieko nėra svarbiau už jūsų sveikatą. Atminkite darbo saugą.

Sveiki darbuotojai – nauda verslui

Sveiki darbuotojai, dirbantys švarioje ir ergonomiškoje aplinkoje, labiau linkę efektyviai atlikti savo darbą. Sveikiems darbuotojams reikia mažiau laisvadienių o tai taupo įmonių pinigus.

Suvokti aplinkai keliamą pavojų ir su tuo susijusią didelę riziką sveikatai yra pirmasis žingsnis gerinant savo darbuotojų darbo sąlygas, sveikatą, produktyvumą ir motyvaciją.

 

Dulkės ir Jūs

Dulkės yra vienas iš pagrindinių sveikatos ir profesinės rizikos veiksnių. Šlifuojant dažus ir gruntus susidaro daug smulkių dulkių, kurios yra lengvai įkvepiamos ir gali sudirginti odą, akis ir viršutinius kvėpavimo takus.

Kuo mažesnė dalelė – tuo didesnė tikimybė, kad ji gali giliai įsiskverbti į plaučius.

Kitas galimas poveikis sveikatai:

  • Bėrimas ir kitos odos ligos

  • Akių dirginimas ir paraudimas

  • Nosies ir gerklės skausmas

  •  Astma ir bronchitas

  • Skrandžio sudirginimas

  • Padidėjusi vėžio rizika nosies ertmėse

Dulkių rūšys

Įvairūs pramoniniai procesai sukuria dulkes. Dulkės taip pat gali susimaišyti su bet kuo – nuo žiedadulkių iki odos ląstelių ir net iki kenksmingų teršalų dalelių, priklausomai nuo pramonės srities.

Medienos dulkės susidaro perdirbant medieną. Šlifavimas, gręžimas ir pjaustymas paskleidžia dulkes ore ir joms nusėdus susidaro sluoksnis.

Metalo dulkės paprastai susidaro šlifuojant metalinius paviršius.

Stiklo pluošto dulkės susideda iš mažų stiklo dalelių,susidarančių apipjaustant, smulkinant, šlifuojant ar pjaunant stiklo pluoštą.

 

 

Klientų atsiliepimai

Kauhavan Puutyö

Daugiau nei 30 metų „Kauhavan Puutyö“ didžiuojasi gamindamas ir rekonstruodamas mokyklų, pramonės gamyklų ir techninės įrangos parduotuvių darbinius stendus.

Mes naudojame daug kietos medienos, pavyzdžiui, suomišką beržą, kuris paprastai išskiria daugiau kenksmingų smulkių dulkių. Štai kodėl labai svarbu daryti viską, ką galime, kad mūsų darbo vietoje nebūtų dulkių. „Mirka“ gaminius naudojame nuo pat pradžių ir pastebėjome, kad sumažėjo dulkių lygis.

"Mes naudojame daug kietos medienos, pavyzdžiui, suomišką beržą, kuris paprastai išskiria daugiau kenksmingų smulkių dulkių. Štai kodėl labai svarbu daryti viską, ką galime, kad mūsų darbo vietoje nebūtų dulkių. „Mirka“ gaminius naudojame nuo pat pradžių ir pastebėjome, kad sumažėjo dulkių lygis.
Skraidančių dulkių nebuvimas užtikrina, kad laikomės įstatymų, reglamentuojančių darbuotojų saugą, ir tai leidžia mums efektyviau dirbti ir siekti geresnių galutinių rezultatų. Be to, bedulkė aplinka yra naudinga jūsų sveikatai.“

 

Dulkių matavimas yra svarbus

Yra keli būdai nustatyti dulkių šaltinius ir darbų ciklo dalį, kurių metu jos išsiskiria.

Tiesioginio matavimo prietaisai:

Tiesioginio matavimo prietaisas matuoja dulkių koncentraciją tam tikrą laiką, įleidžiant dulkėtą orą į uždarą kamerą ir lazeriu matuojant išsklaidytos šviesos stiprį. Tiesioginio matavimo prietaisai gali būti naudojami norint greitai patikrinti aplinką arba nustatyti dulkių šaltinius.

Stacionarių mėginių ėmimas:

Stacionarūs mėginiai skirti matuoti ne poveikį asmeniui, o dulkes tam tikroje vietoje. Stacionarūs mėginiai gali padėti nustatyti dulkių poveikio šaltinius ir potencialiai kenksmingas darbo vietas darbuotojams, ilgą laiką dirbantiems dulkėtoje aplinkoje.

Vizualiniai metodai:

Dūmų pasklidimas iš specialių dūmų vamzdelių gali būti naudojamas norint parodyti, kaip dulkės pasklinda iš šaltinio.

Dulkių lempa:

Kitas vizualinis būdas patikrinti, ar nėra dulkių – pastatyti „dulkių lempą“ taip, kad dulkės išsklaidytų šviesą ir parodytų smulkias dulkes, kurios paprastai nematomos plika akimi. Jei lempa pastatyta teisingai, galima stebėti dulkių judėjimą išmetimo sistemos arba darbuotojo kvėpavimo zonos atžvilgiu.

Vaizdo atvaizdavimas:

Vizualizacijos metodai su vaizdo vaizdavimu daromi derinant vaizdo kameros signalą su tiesioginio matavimo prietaiso išvestimi. Dėl to nuolat matuojama dulkių koncentracija ir labai greitai reaguojama. Vaizdinis poveikio stebėjimas yra veiksminga priemonė, leidžianti aptikti ar patvirtinti išmetamųjų teršalų šaltinius ir nustatyti jų santykinę svarbą.

Taip pat naudinga kalbėtis su darbuotojais. Jie dažnai gali suteikti svarbios informacijos apie dulkių šaltinius ir jų paplitimą.

 

Švarus oras yra būtinas

Oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė yra labai svarbi mūsų savijautai.

Oro tarša kelia didelę grėsmę sveikatai visame pasaulyje.

Remiantis nauju pirmaujančių aplinkos inžinierių ir visuomenės sveikatos tyrėjų komandos tyrimu, oro tarša sumažina gyvenimo trukmę pasaulyje daugiau nei vieneriais metais.*

Siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą, buvo nustatyti tarptautiniai oro kokybės standartai. Oro kokybė pamažu gerėja, tačiau vis dar reikia daug nuveikti.

Mitai ir faktai apie dulkes

MitasDulkės nėra kenksmingos, jei paviršiai valomi pakankamai dažnai!

Tiesa: Pavojingiausios dulkės yra vadinamosios nematomos dulkės, kurios ilgą laiką gali sklaidyti ore ir kauptis plaučiuose.

Mitas: Visos dulkės yra vienodos!

Tiesa: Tarp dulkių rūšių yra skirtumų. Pavyzdžiui, dažų likučiai gali būti labai toksiški, o kietos medienos dulkės yra ypač kenksmingos, jei ilgą laiką įkvepiamos.

Mitas: Jei ant įrankių nėra dulkių, apsauginės priemonės nereikalingos.

Tiesa: Nors „Mirka“ bedulkis sprendimas pašalina iš oro beveik visas dulkes, visada turėtumėte naudoti apsaugines priemones, siekdami apsaugoti savo sveikatą.

Mitas: Bet koks šlifavimo popierius naudojamas su bedulkiais įrankiais ir dulkių siurbliais.

Tiesa: Taip ir ne. Galima naudoti bet kokį popierių, tačiau norint maksimaliai sumažinti dulkių kiekį, reikia naudoti abrazyvinius tinklelius.

Mitas: Bedulkė įranga nereikalauja priežiūros.

Tiesa: Norėdam išlaikyti bedulkę darbo aplinką, filtrus, dulkių maišus ir ir abrazyvus reikia reguliariai keisti.

 

„Mirka“ skirtas pasauliui, kuriame nėra dulkių

„Mirka“ yra garsus šlifavimo be dulkių sprendimų pradininkas. Mums pavyko padaryti tai, ką bandė padaryti daugelis kitų. Mūsų įmonė sukūrė bedulkio šlifavimo metodą, kuris iškart tapo pramonės standartu. „Mirka“ bedulkio sprendimo komplektą sudaro ergonomiškas elektrinis įrankis, jam simetriškas „Abranet“ šlifavimo tinklas ir efektyvus dulkių siurblys.

„Abranet“ yra tūkstančiai skylių, o tai reiškia, kad didžiausias atstumas tarp kiekvienos šlifavimo dalelės ir artimiausios dulkių nusiurbimo angos yra ne didesnis kaip 0,5 mm. Kadangi siurblys nuolatos siurbia dulkes, šlifavimas yra praktiškai bedulkis. Tai prisideda prie švarios ir sveikos darbo aplinkos, sumažina pavojingų dalelių dulkių kiekį, tuo pačiu pagerina darbo efektyvumą ir motyvaciją. Nuolat išlaikant abrazyvą ir šlifavimo paviršių be dulkių, abrazyvo tarnavimo laikas pailgėja ir išvengiama tokių problemų kaip dulkių sankaupų susidarymas ir užsikimšimas.

Esmė ta, kad bedulkis šlifavimas nėra tik išlaidos ar brangi investicija. Tai yra produktyvumo, pelningumo ir verslo plėtros reikalas, akcentuojant sveikatą ir saugą.

 

 

Atsisiųskite „myMirka“ programėlę ir išbandykite papildomas funkcijas. Norėdami lengvai kvėpuoti bedulkėje aplinkoje, derinkite su „Abranet“ ir „Mirka“ dulkių siurbliu.

 

Domina mūsų produktai, užpildykite užklausą

Susisiekite

  • Tel. +370 618 50633
  • El. p. info@rigalit.lt

RIGALIT Lietuva specialistai Jums ne tik pateiks jūsų lūkesčius atitinkantį pasiūlymą, bet ir suteiks galimybę patiems išbandyti siūlomus sprendimus bei prekes.

 

Rekvizitai

UAB "Rigalit Lietuva"

Europos pr. 89, 46333 Kaunas

Tel/Fax.: +370 618 50633

El-paštas: info@rigalit.lt

Įm. kodas 111595283   PVM kodas LT115952811

Sandėlis

Europos pr. 36, 46369 Kaunas

Darbo laikas:

I-IV      8:00-17:00

V         8:00-16:00

VI-VII  NEDIRBAME

Prekė įdėta į krepšelį
Tęskite prekių pasirinkimą arba eikite į krepšelį